jasmine has logged 70 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fan Girl

Fan Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
16
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Money Heist: The Phenomenon

Money Heist: The Phenomenon

2020
×
Edit this entry  
17
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Isa Pa, with Feelings

Isa Pa, with Feelings

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry