Sort by

aja has logged 44 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Making the Boys

Making the Boys

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Room 8

Room 8

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Every Brilliant Thing

Every Brilliant Thing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry