Sort by
  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Prom Pact

  • Scream VI

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Bros

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★★½

  • Honor Society

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Elvis

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Single All the Way

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Mass

    ★★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Out

  • The Half of It

    ★★★½