aisha has logged 182 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Changeling

Changeling

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Salt

Salt

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cemara's Family

Cemara's Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anna

Anna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hush

Hush

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Undoing

The Undoing

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
25
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Clouds

Clouds

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Des

Des

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry