aisha has logged 204 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
Edit this entry  
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
Edit this entry  
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Edit this entry  
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wonder

Wonder

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Susah Sinyal

Susah Sinyal

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mau Jadi Apa?

Mau Jadi Apa?

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Learn: 1st World Problems

Learn: 1st World Problems

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flatliners

Flatliners

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
England Is Mine

England Is Mine

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Holidays

Holidays

2016
×
Read the review Edit this entry