Sort by

airwreckuh has logged 69 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Easter Sunday

Easter Sunday

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★½
Edit this entry  
16
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Edit this entry  
01
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ballet Mécanique

Ballet Mécanique

1924
×
★★
Edit this entry  
21
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★½
Edit this entry  
08
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Call

The Call

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry