• Dune

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Ride or Die

    ★★★

  • Shangri-La

    ★★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • Sarung Banggi

    ★★

  • Pula

    ★★

  • Nemesis

    ★★½

  • Laugh and Die

    ★★★

  • Walls Could Talk

    ★★★

  • Man in a Barrel

    ★★½

  • Power Violence

    ★★★

  • In Memoriam

    ★★★★

  • Pantayong Pananaw

    ★★½

  • (Re)created Figures

    ★★★

  • Pauwi Ka Na Ba?

    ★★★★

  • Charm

  • Kung Saan Patag Ang Bundok

    ★★

  • Yours Truly

    ★★

  • Bait

    ★★½

  • Pillar

    ★½

  • Revolt of the Mystic

    ★★★

  • Si Gloria at si Juan

    ★★★

  • Grand Gestures

    ★★½

  • Eye

  • Dama de Noche

  • Seize

  • Most Disturbing Feeling

  • Beyond Nothing

    ★★½

  • Fetch

    ★½

  • Arise

    ★★

  • Living Things

    ★★★

  • Under the Sun

    ★★½

  • Fatigued

    ★★★

  • Japan Sinks: 2020

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★½

  • The Half of It

    ★★★

  • The Forest of Love: Deep Cut

  • Tigertail

    ★★½

  • Home

    ★½

  • Life's Pedal

    ★★½

  • Chanting the Passion

    ★★½

  • MEOWBOT3000 vs FISHZILLA

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • On Vodka, Beers, and Regrets

    ★★

  • Elated

  • Minari

    ★★★★★

  • To Calm the Pig Inside

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★½

  • Write About Love

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • The Devotee

  • Little Women

    ★★★★

  • Kalel, 15

    ★★★½

  • Jepoy

    ★★½

  • Aswang

    ★★★★

  • Dead Kids

    ½

  • Bigas

    ★★★

  • Avarus

    ★★

  • Metamorphosis

    ★★★

  • The Same People

  • Klaus

    ★★★½