• Keep Sweet: Pray and Obey

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The House

    ★★★★

  • Tiger King: The Doc Antle Story

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

  • 3/19

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Gli amigos

  • Freaks Out

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • You're Not Safe Here

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • Lamb

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Four Roads

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Don't Kill Me

    ½

  • Flee

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Holiday on Mars

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Predators

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • MOTHER

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • My Fat Arse and I

  • The Imperial Lullaby

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

  • South

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Cuties

    ★½

  • Togo

    ★★

  • Pinocchio

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Once Upon a Time in The Café