Sort by

andrew has logged 357 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
See No Evil, Hear No Evil

See No Evil, Hear No Evil

1989
×
★★★
Edit this entry  
25
Harry and Walter Go to New York

Harry and Walter Go to New York

1976
×
★★★
Edit this entry  
25
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Red Moon Tide

Red Moon Tide

2020
×
Edit this entry  
13
Suitable Flesh

Suitable Flesh

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
Albert Brooks: Defending My Life

Albert Brooks: Defending My Life

2023
×
Edit this entry  
12
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
After Hours

After Hours

1985
×
Read prior review Edit this entry  
08
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
Edit this entry  
02
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Room of Laughter

The Room of Laughter

1991
×
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Edit this entry  
30
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
Election

Election

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Edit this entry  
29
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
Edit this entry  
28
Child's Play

Child's Play

1988
×
Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
Read the review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Edit this entry  
25
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
The Fog

The Fog

1980
×
Read the review Edit this entry  
23
The Fog

The Fog

1980
×
Read prior review Edit this entry  
23
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Edit this entry