Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Meantime

Meantime

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ken Park

Ken Park

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brewster McCloud

Brewster McCloud

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry