• Old

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Doctor Sleep

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Wishing Apple

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Ma

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Glass

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Flight of the Conchords: Live in London

  • mid90s

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★½

  • Roma

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★

  • Game Over, Man!

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★