Sort by

aidan has logged 350 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Focus

Focus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Salt

Salt

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Morgan

Morgan

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★½
Edit this entry  
29
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Edit this entry  
29
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pariah

Pariah

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Purl

Purl

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry