Aidan has logged 238 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Edit this entry  
18
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Edit this entry  
06
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Edit this entry  
06
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
Mothlight

Mothlight

1963
×
Read the review Edit this entry  
12
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Globe

The Globe

×
Read the review Edit this entry  
10
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Read the review Edit this entry  
08
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing

The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing

2004
×
Read the review Edit this entry