Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Stunning 8K Resolution

Stunning 8K Resolution

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stunning 8K Resolution

Stunning 8K Resolution

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Windfall

Windfall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Desolation Center

Desolation Center

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
20 Years Of Madness

20 Years Of Madness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry