• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Maid

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • North Hollywood

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★

  • The Blazing World

    ★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Yoruga

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • Hamilton

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★