Aidan has logged 18 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
23
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★★
Edit this entry  
22
See No Evil

See No Evil

1971
×
★★★
Edit this entry  
21
Bear

Bear

2011
×
Edit this entry  
18
20,000 Days on Earth

20,000 Days on Earth

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
One More Time with Feeling

One More Time with Feeling

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Neruda

Neruda

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Day of the Jackal

The Day of the Jackal

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gallipoli

Gallipoli

1981
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry