Aidan has logged 292 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Victory of the Faith

Victory of the Faith

1933
×
★★½
Edit this entry  
28
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Anderson Tapes

The Anderson Tapes

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Triumph of the Will

Triumph of the Will

1935
×
Read the review Edit this entry  
26
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zatoichi

Zatoichi

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Arsenal

Arsenal

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Wonderful, Horrible Life of Leni Riefenstahl

The Wonderful, Horrible Life of Leni Riefenstahl

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1976
×
★★★½
Edit this entry  
16
Infernal Symphony

Infernal Symphony

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yumeji

Yumeji

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Greatest Love of All Time

The Greatest Love of All Time

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Phonograph

The Phonograph

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wet Woman in the Wind

Wet Woman in the Wind

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Diptych

Diptych

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gavotte

Gavotte

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rosalie

Rosalie

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Joachim's Dictionary

Joachim's Dictionary

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Animal Factory

Animal Factory

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
The Games of Angels

The Games of Angels

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Renaissance

Renaissance

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Grandma's Encyclopaedia

Grandma's Encyclopaedia

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Concert

The Concert

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Astronauts

The Astronauts

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Junk Shop

The Junk Shop

1965
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Snow Queen

The Snow Queen

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
Commando Duck

Commando Duck

1944
×
★★
Edit this entry  
07
Listen to Britain

Listen to Britain

1942
×
★★★½
Edit this entry  
06
Kagero-za

Kagero-za

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Man Down

Man Down

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★
Edit this entry  
30
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zigeunerweisen

Zigeunerweisen

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★½
Edit this entry