• Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Roman Kemp: Our Silent Emergency

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Zappa

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Da 5 Bloods

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Quiz

  • The Invisible Man

  • Onward

  • The Father

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Assassins

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Time

    ★★★½

  • The Tiger Who Came To Tea

    ★★★

  • 1917

  • The Dirty War on the NHS

    ★★★½

  • Dark Waters

  • Richard Jewell

  • Queen & Slim

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Calm with Horses

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Greed

  • Color Out of Space

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • State Funeral

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Just Mercy

  • True History of the Kelly Gang

  • The King

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Australian Dream

    ★★★★

  • Unmasking Jihadi John: Anatomy of a Terrorist

  • Ready or Not

    ★★★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★½

  • Weathering with You

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • First Love

  • Rocketman

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Deerskin

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½