• Limmy's Show! Pilot

    ★★★

  • Nothing

    ★★½

  • A Clockwork Orange

    ★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • Night at the Museum

    ★★½

  • Troll Hunter

    ★★★½

  • R.I.P.D.

  • Underwater

    ★★

  • Rise of the Guardians

    ★★½

  • The Hug

    ★★

  • An Impossible Balancing Feat

    ★★★

  • The Four Troublesome Heads

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★

  • Willy's Wonderland

  • Lethal Weapon

    ★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★

  • Army of Darkness

    ★★★½

  • G-Force

    ½