aidan has logged 41 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Ramble

Midnight Ramble

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paul Robeson: Tribute to an Artist

Paul Robeson: Tribute to an Artist

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Elvis

Elvis

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain Voyeur

Captain Voyeur

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Thousand Suns

A Thousand Suns

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elephant Walk

Elephant Walk

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry