• Halloween Kills

    ★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Daddy’s Boy

    ★★★½

  • Shangri-La

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Lingua Franca

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★½

  • Blue Velvet: The Lost Footage

    ★★★★

  • Ant Head

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Mahogany Too

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Sauce

    ★★

  • Death Note

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Song of Granite

    ★★★★½

  • Spell Reel

    ★★★½

  • Trump's Lobby

    ★★½

  • Crisis in Six Scenes

    ★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Actors of Sound

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★½

  • Zoolander 2

    ½

  • Mike Nichols: An American Master

    ★★★★

  • Hardcore Henry

    ★★½

  • The Above

    ★★½

  • Blonde Boyz

    ★★★½

  • Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

    ★★

  • Fire (Pożar)

    ★★★½

  • The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

    ★★★★

  • Sembene!

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • A Single Life

    ★★★½

  • Penguins of Madagascar

    ★½

  • The Hall Runner

    ★★★

  • Horse Vomit

    ★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Sofia Coppola's Little Mermaid

    ★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★½

  • Duran Duran: Unstaged

    ★★★★

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

  • Her

    ★★★★

  • Coda

    ★★★½

  • A Thousand Suns

    ★★★★

  • Sharks of Lost Island

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★½

  • Black Mirror: Be Right Back

    ★★★

  • Idem Paris

    ★★★★