Sort by

‮زبادي 🍚‬ has logged 73 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
84 Charing Cross Road

84 Charing Cross Road

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Book of Sun

The Book of Sun

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Painting

The Painting

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doubt

Doubt

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Departures

Departures

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Fracture

Fracture

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Follows

It Follows

2014
×
★½
Edit this entry  
01
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The 8th Day of the Week

The 8th Day of the Week

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
An American Crime

An American Crime

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amour

Amour

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Spy Gone North

The Spy Gone North

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Being There

Being There

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry