Moviefriki has logged 60 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Excision

Excision

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Monster

The Monster

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tusk

Tusk

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
False Positive

False Positive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Come True

Come True

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Caveat

Caveat

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Violence

Sound of Violence

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Farm

The Farm

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gaia

Gaia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry