• Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Clickbait

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The Medium

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Till Death

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • False Positive

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Eye Candy

    ★★

  • I See You

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Coffee

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Unholy

  • Sound of Violence

    ★★★

  • Gaia

    ★★★

  • Be Your Own Dentist

    ★★★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Cadaver

  • Rebecca

  • Nocturne

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Black Box

    ★★½

  • Caveat

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Come True

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Don't Listen

    ★★★½

  • Coming Out

    ★★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ½

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★★★½