Sort by

AGPerson has logged 322 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hulk

Hulk

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenacious D in Post-Apocalypto

Tenacious D in Post-Apocalypto

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry