Sort by

ashleigh! has logged 28 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love

Love

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Clown

Clown

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Swimmer

Swimmer

2012
×
Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry