Sort by

ashleigh! has logged 190 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★
Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Thirst

Thirst

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Ringmaster

The Ringmaster

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Area 51

Area 51

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Palace on the Sea

The Palace on the Sea

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Bride Who Has Returned From Hell

The Bride Who Has Returned From Hell

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Nocturnal

Nocturnal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry