Sort by

ashleigh! has logged 26 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
18
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Return to Sender

Return to Sender

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry