Sort by

ashleigh! has logged 50 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dead List

Dead List

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Free Spirit

Free Spirit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Moonlight Man 2

The Moonlight Man 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Moonlight Man

The Moonlight Man

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Jester: Chapter 2

The Jester: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Jester

The Jester

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Roadside Romeo

Roadside Romeo

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Farm

The Farm

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
8 Remains

8 Remains

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Blood Bound

Blood Bound

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry