Sort by

agnes has logged 16 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christopher's Christmas Mission

Christopher's Christmas Mission

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Christopher's Christmas Mission

Christopher's Christmas Mission

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Brothers Lionheart

The Brothers Lionheart

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Giver

The Giver

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Caliphate

Caliphate

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Time I Saw Richard

The Last Time I Saw Richard

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry