Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Sadness

The Sadness

2021
×
Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
Edit this entry  
12
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Audition

Audition

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
Edit this entry  
22
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
Edit this entry  
21
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
½
Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
Edit this entry  
31
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★
Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★½
Edit this entry  
31
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Cherry

Cherry

2021
×
Edit this entry  
21
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Edit this entry  
03
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
03
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Unremember

Unremember

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★½
Edit this entry  
03
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
Below Zero

Below Zero

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
25
Cadaver

Cadaver

2020
×
½
Edit this entry  
23
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Edit this entry