• X

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • The Innocents

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Cherry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Below Zero

    ★★★

  • The Sadness

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Cadaver

    ½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Black Box

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★★

  • All Day and a Night

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Eli

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ted Bundy: Mind of a Monster

    ★★

  • Mulheres de Fogo

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Everybody’s Everything

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Golden Glove

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Edge of Democracy

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • The Blue Door

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Life Itself

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★

  • The Lie

    ½

  • Vox Lux

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★