Sort by

adrian has logged 38 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Skull

The Skull

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
J.D.'s Revenge

J.D.'s Revenge

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Luz

Luz

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Waters

Dark Waters

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Death of Mr. Lazarescu

The Death of Mr. Lazarescu

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry