Abey has logged 17 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Flight

Flight

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Where Eagles Dare

Where Eagles Dare

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★½
Edit this entry  
03
Vedhalam

Vedhalam

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Today's Special

Today's Special

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Edge of Darkness

Edge of Darkness

2010
×
Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Moonam Naal Njayarazhcha

Moonam Naal Njayarazhcha

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Drop

The Drop

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry