• Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Searching

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ½

  • Chicken Kokkachi

    ★★★★★

  • Mindhorn

    ★★½

  • Pulimurugan

    ½

  • Oppam

    ½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Pretham

    ★★½

  • IDI: Inspector Dawood Ibrahim

    ★★½

  • Guppy

    ★★★

  • Nine Lives

    ★★

  • Suicide Squad

    ½

  • White

    ½

  • Jason Bourne

    ½

  • Pa.Va

    ★★★

  • Kasaba

    ½

  • Anuraga Karikkin Vellam

    ★★½

  • Karinkunnam 6's

    ★★★

  • School Bus

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★½

  • Mudhugauv

    ★★★

  • Moonam Naal Njayarazhcha

    ★★½

  • Maheshinte Prathikaaram

    ★★★½

  • The Big Short

    ½

  • Vedhalam

    ½

  • Rani Padmini

    ★★★½

  • Waffle Street

    ★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★½

  • Sicario

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Fury

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Drop

    ★★½

  • The Hundred-Foot Journey

    ½

  • The Search for General Tso

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★½

  • Jack Reacher

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Flight

    ★★★

  • Le Chef

    ★★★½

  • Butter

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • A Separation

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Edge of Darkness

  • Today's Special

    ★★

  • Yes Man

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ½

  • Dan in Real Life

    ★★★

  • Gone Baby Gone

    ★★½

  • Starter for 10

    ★★★★½

  • Doom

    ½

  • Layer Cake

    ★★★½

  • Collateral

    ★★★

  • The Dancer Upstairs

    ★★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Freddy Got Fingered

    ★★★

  • Miss Congeniality

    ★★★★

  • Snatch

    ★★★★★

  • Alaipayuthey

    ★★★

  • Njangal Santhushtaranu

    ½

  • Veendum Chila Veettukaryangal

    ★★★★

  • Chinthavishtayaya Shyamala

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Evidence of Blood

    ★★★

  • L.A. Confidential

    ★★★★★

  • Mission: Impossible

    ★★★½

  • Heat

    ★★★★★

  • Only You

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★