Sort by

AgentBlau has logged 50 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Adam by Eve: A Live in Animation

Adam by Eve: A Live in Animation

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Suicide

My Suicide

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry