AgentBlau has logged 175 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Injustice

Injustice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
Edit this entry  
18
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mobile Suit Gundam Hathaway

Mobile Suit Gundam Hathaway

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Watch

The Watch

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman

Batman

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry