• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Injustice

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • America: The Motion Picture

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Guest House

    ★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Children of the Sea

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Hellboy

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Father of the Year

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Rampage

    ★★½

  • Batman Ninja

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★

  • Lady Bird

  • The Nut Job 2: Nutty by Nature

    ★½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver