• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Coyote Creek Christmas

    ★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Resort

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Long Way Up

    ★★★★

  • Penguin Bloom

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Blue Elephant Part 2

    ★★★★

  • 1BR

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★