Sort by

AG has logged 83 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Share

Share

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Native Son

Native Son

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Slice

Slice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Backstabbing for Beginners

Backstabbing for Beginners

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Woodshock

Woodshock

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Menashe

Menashe

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry