Sort by
  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Love and Leashes

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • My Name

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Val

    ★★★★★

  • Midnight

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Life in a Year

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • This Is Paris

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★½

  • Host

    ★★★★

  • #Alive

    ★★½

  • It's Okay to Not Be Okay

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Itaewon Class

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★