oppie has written 19 reviews for films rated ★★ .

  • Hit-and-Run Squad

    Hit-and-Run Squad

    ★★

    kim goeun with tattoos……… MISS MAAM 🧎‍♀️🧎‍♀️🧎‍♀️🧎‍♀️🧎‍♀️

  • The Possession

    The Possession

    ★★

    my brother used to be so obsessed with this movie when he was around 6 is it too late if i want to call child services now

  • The Devil All the Time

    The Devil All the Time

    ★★

    hardcore christians are so scary

  • Vivarium

    Vivarium

    ★★

    imogen poots thats it thats the review

  • Doctor Sleep

    Doctor Sleep

    ★★

    doctor sleep was so powerful it made me fall asleep twice during the movie. would recommend to people with insomnia

  • Last Christmas

    Last Christmas

    ★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    added to my "kissing the ghost cinematic universe" movie list

  • The Addams Family

    The Addams Family

    ★★

    i'm the spirit that screams GET OUUUUTTTT everytime there are guests inside the house

  • Door Lock

    Door Lock

    ★★

    damn... after this... im kinda... scared to live alone...

  • The Goldfinch

    The Goldfinch

    ★★

    damn ansel i'm so sorry don't cry on your instalive again ha

  • Joker

    Joker

    ★★

    pick me up mom the guy here kept laughing and im scared

  • In Fabric

    In Fabric

    ★★

    noo don't die you look good in that red dress aha

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

    they all wanna be deadpool so much smh