oppie has logged 24 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Orphan

Orphan

2009
×
Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Shades of the Heart

Shades of the Heart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Voice of Silence

Voice of Silence

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
Edit this entry  
23
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
18
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Edit this entry  
16
The Chase

The Chase

2017
×
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
06
The Box

The Box

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Goodbye Summer

Goodbye Summer

2019
×
★★
Edit this entry  
04
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Edit this entry  
01
Sprout

Sprout

2013
×
Edit this entry  
01
Worst Woman

Worst Woman

2016
×
★★★
Edit this entry