Sort by

agamboi has logged 18 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mack & Rita

Mack & Rita

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Broken Noses

Broken Noses

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Z

Z

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Day with the Boys

A Day with the Boys

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Titanic 666

Titanic 666

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Edward II

Edward II

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Canoa: A Shameful Memory

Canoa: A Shameful Memory

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry