Sort by

Josh has logged 55 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Recount

Recount

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Year

The Big Year

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brian Wilson: Long Promised Road

Brian Wilson: Long Promised Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John & Yoko: Above Us Only Sky

John & Yoko: Above Us Only Sky

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
October Sky

October Sky

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
20,000 Days on Earth

20,000 Days on Earth

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Good Time Girls

The Good Time Girls

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Grizzly II: Revenge

Grizzly II: Revenge

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Cop, Baby Cop

Good Cop, Baby Cop

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Itch.

Itch.

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
This Is Not A Love Letter

This Is Not A Love Letter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sole

Sole

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Uncovering Eden

Uncovering Eden

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry