Sort by

bianca has logged 382 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
28
Lulli

Lulli

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Neighbors

Neighbors

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
10
Project X

Project X

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stuck Together

Stuck Together

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tudo por um Pop Star

Tudo por um Pop Star

2018
×
★½
Read the review Edit this entry