Sort by

AfterMovieDiner has logged 23 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Stickup

The Stickup

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
About Last Night...

About Last Night...

1986
×
★★★
Edit this entry  
24
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★½
Edit this entry  
24
Beautiful Girls

Beautiful Girls

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
2 Days in the Valley

2 Days in the Valley

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Hit

The Hit

1984
×
★★★
Edit this entry  
10
Homicide

Homicide

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Becoming

Becoming

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House Arrest

House Arrest

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry