Sort by

Alistair has logged 12 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Christmas with a View

Christmas with a View

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry