Sort by

Steven has logged 21 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Is Strange

Love Is Strange

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crash

Crash

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chef

Chef

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scanners

Scanners

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Overnighters

The Overnighters

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry