• 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Val

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Novice

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • The Paradise Next Door

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Rock Camp: The Movie

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • What Lies Below

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • What Killed Michael Brown?

    ★★★½